Yiyecek – İçecek Atölyesi ile Gastronomi Laboratuvarı Faaliyete Geçti

    • Haberler
    • Yiyecek – İçecek Atölyesi ile Gastronomi Laboratuvarı Faaliyete Geçti
Haber Tarihi : 04-04-2017
Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen ve Diyarbakır Valiliği Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında yürütülen “Mesleki Eğitim ve Yerel Kalkınma Projesi” ile 5 farklı okulda 5 farklı laboratuvar hayata geçirildi.
                Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen bu proje kapsamında Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesinde yaklaşık 110 bin TL bütçe ile “Yiyecek-İçecek Atölyesi”, Eren Şahin Eronat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ise yaklaşık 70 bin TL bütçe ile “Gastronomi Laboratuvarı” oluşturuldu.
                Proje ile yiyecek içecek sektörü için ara eleman yetiştiren her iki lisemizde eğitim gören öğrencilerimizin lüks bir restaurant ya da otel mutfağı niteliği taşıyan modern laboratuvarlarda meslek hayatlarına hazırlanmaları amaçlandı.
                Proje kapsamında oluşturulan laboratuvarlar ile öğrencilerin teorikte edindikleri bilgileri pratiğe geçirmeleri sağlanacak. Proje ayrıca ileriye dönük olarak tasarlanan Diyarbakır’ın yerel tat ve lezzetlerinin en iyi şekilde hazırlanarak, sunumlarının yapılacağı “Diyarbakır Yemek Akademisi” nin oluşturulması için de bir adım olacak.

İLGİLİ RESİMLER

Diğer Haberler