Tur Operatörleri Diyarbakir’a Geliyor

    • Haberler
    • Tur Operatörleri Diyarbakir’a Geliyor
Haber Tarihi : 04-05-2017
Ülkemizin, GAP ve Kültür turlari düzenleyen, önde gelen tur sirketlerinin yetkilileri ile TÜRSAB Baskani Basaran Ulusoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri Diyarbakir’da bir araya gelecek.
  Tur Operatörleri Diyarbakir’in Tarihi Ve Turistik Mekânlarini Ziyaret Edecekler
 Valiligimizin koordinasyonunda, Diyarbakir Turizm Platformu üyeleri, Diyarbakir Büyüksehir Belediyesi, Diyarbakir Ticaret ve Sanayi Odasi, Diyarbakir Ticaret Borsasi, Karacadag Kalkinma Ajansi, Diyarbakir Kültür ve Turizm Müdürlügü, Dicle Üniversitesi, Sur Belediyesi ve TÜRSAB Diyarbakir Bölge Yürütme Kurulu’nun hazirladigi program çerçevesinde, 6-7 Mayis’ta Diyarbakir’a davet edilen tur operatörleri iki günlük program çerçevesinde Diyarbakir’in tarihi ve turistik mekânlarini ziyaret edecekler. Seyahat acenteleri ile bir araya geldikten sonra Diyarbakir’in Turizm Potansiyeli üzerine yapilacak çalistaya katilacaklar.
  Tur Operatörleri Ile Diyarbakir’daki Seyahat Acenteleri Ve Oteller Arasinda Isbirligi Görüsmeleri Yapilacak
 Diyarbakir’in basta bu yil olmak üzere önümüzdeki yillarda da GAP ve Kültür Turlarina alinmasi için tur operatörlerinin yereldeki çözüm ortaklari ile bir araya gelmesi, tur operatörleri ile Diyarbakir’daki seyahat acenteleri ve oteller arasinda isbirligi görüsmelerinin yapilmasi saglanacaktir.
  Vali Aksoy; Turlardaki Konaklamalarin Agirlikli Olarak Ilimizde Yapilmasi Istegimizi Dile Getirdik
  Tur Operatörlerinin Diyarbakir’a yapacaklari is ziyareti hakkinda degerlendirmede bulunan Valimiz Sayin Hüseyin Aksoy sunlari söyledi: “Diyarbakir olarak son dönemlerde yapilan turizm ve tanitim çalismalari kapsaminda turizm profesyonelleri ile birçok platformda bir araya gelerek Diyarbakir’a yapilan turlar hakkinda görüs alisverisinde bulunduk. Bu görüsmelerde Diyarbakir’in bölgeye yönelik tüm turlarda mutlaka yer bulmasini, turlardaki konaklamalarin agirlikli olarak ilimizde yapilmasini dile getirdik. Diyarbakir’in sahip oldugu turizm potansiyelini göstermek, olusan yanlis algilari ortadan kaldirmak ve tur operatörleri ile ilimizde faaliyet gösteren turizm sirketleri ve otelleri bir araya getirerek isbirligi yapmalarini saglamak için 6-7 Mayis tarihlerinde 2 gün sürecek olan is gezisi ve sehir gezisi programini ilimizdeki ilgili kurumlar ve sivil toplum kuruluslarinin ortak gayreti ile gerçeklestirecegiz. Bu program ile tur operatörlerinin tur programlarina Diyarbakir’i daha fazla almalarini ve konaklama sayisini artirmalarini isteyecegiz.
  Turizm Altyapisinin Gelistirilmesine Yönelik Yapilan Kamu Ve Özel Yatirimlar Gelen Davetliler Ile Paylasilacak
  Ayrica son yillarda yapilan turizm altyapisinin gelistirilmesine yönelik kamu yatirimlari ile turizm alaninda özel mütesebbislerimizin yaptigi turizm isletme yatirimlari, gelen davetliler ile paylasilacak Diyarbakir’in hem kültürel yapisi, tarihten gelen zengin kültürel mirasi, alternatif turizm çesitliligi ve bunlar adina yapilan yatirim ve tanitim çalismalari tüm detaylari ile tur operatörlerine aktarilacak ve bu yatirimlarin yakindan incelemesi saglanacaktir. Diyarbakir’in sahip oldugu turizm altyapisi ve son dönemlerde yapilan yatirimlarla turizm pastasindan payini artirmasi adina bu çalisma bir ilk adim olacak.
 Yurtdisindan Ilimize Kültür Ve Inanç Turu Düzenleyecek Tur Operatörleri Ile De Bir Araya Gelmeyi Planliyoruz
  Bu çalismamizdan sonra ilimizi en çok ziyaret eden yabanci turistlere yönelik bir çalisma yapmak için yurtdisindan ilimize kültür ve inanç turu düzenleyecek tur operatörleri ile de bir araya gelmeyi planliyoruz. Bu kapsamda katilim saglayacagimiz yurtdisi turizm fuarlarinda bu konuya yakindan ilgi gösterip ikili görüsmelerle ilimizin turizm potansiyelini en etkili sekilde aktarmaya çalisacagiz. Bu çalismada emegi geçen tüm yetkililere ve çalisanlara simdiden tesekkür ediyor, çalismanin Diyarbakir turizmi adina hayirlara ve güzelliklere vesile olmasini temenni ediyorum” dedi. 

İLGİLİ RESİMLER

Diğer Haberler